Loading...

Презентация книги Николая Степаненко "Казахстан - Украина: дружба закаленная пламенем войны

Servidor G Download MP4
Телеканал 24 KZ
На підставі документів військової пори з Архіву Президента Республіки Казахстан, архівних документів з фондів Національного музею історії України в Другій світовій війні, Меморіального комплексу та Центрального державного архіву України висвітлюється роль Казахстану у визволенні нашої Батьківщини від німецько-фашистських загарбників, відновленні народного господарства в звільнених районах України.

У книзі простежено бойовий шлях в Україні дивізій, сформованих у Казахстані, висвітлено героїчний подвиг рядових воїнів і партизанів-казахстанців, а також внесок казахстанців-трудівників тилу в справу Великої Перемоги.

У праці досліджена безпрецедентна в історії евакуація дитячих будинків, закладів освіти, науки, культури, заводів і фабрик до Казахстану. Створення казахстанцями умов, які дозволили в рекордно короткі строки, демонструючи зразки трудового героїзму, випускати евакуйованим підприємствам продукцію воєнного призначення.
Презентація книги «Казахстан — Україна: дружба, загартована полум'ям війни» відбулася 4 травня 2018 року напередодні пам'ятних травневих дат — Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Меморіальному комплексі.[2][3]

У заході взяли участь ветерани Другої світової війни, казахстанські дипломати, історики, діячі культури, журналісти, співробітники Національного музею історії України в Другій світовій війні. Меморіального комплексу, вчені Міждержавного інституту українсько-казахстанських відносин імені Н. А. Назарбаєва.

Модератором заходу виступила Алла Касич — доктор економічних наук, професор Київського національного університету технологій та дизайну.

Керівництво музею, вчені Міждержавного інституту українсько-казахстанських відносин імені Н. А. Назарбаєва та дипломати Посольства Республіки Казахстан в Україні прийняли угоду про партнерство у співпраці щодо вшанування пам'яті учасників Другої світової війни, проведення спільних наукових досліджень, взаємних робочих візитів, обмін досвідом та презентації виставкових проектів.

Примірники презентованого видання «Казахстан — Україна: дружба, загартована полум'ям війни» передані до Національного музею історії України в Другій світовій війні. Меморіального комплексу для подальшого розповсюдження серед зацікавлених спільною історією братніх країн.
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%...

Видео канала:
Categorias de vídeos:
Loading...

Vídeos relacionados

Loading...